Inteligentné elektroinštalácie  ( domáca automatizácia ) Loxone        Image

 

Montáž inteligentnej elektroinštalácie do domu

Montáž inteligentnej elektroinštalácie do domu prebieha v niekoľkých krokoch. Najprv sa dohodne bezplatná obhliadka domu a na základe nej sa vypracuje návrh rozmiestnenia jednotlivých prvkov a cenová ponuka, ktorá je taktiež zdarma. Po odsúhlasení cenovej ponuky sa pristúpi k položeniu kabeláže a následne aj k samotnej inštalácii jednotlivých prvkov inteligentnej domácnosti. Montáže prevádzame nielen v Trnave a blízkom okolí, ale aj v rámci Trnavského, Bratislavského a Nitrianskeho kraja.

Čo sú inteligentné Smart domy ?

Predstavte si život v úžasnom inteligentnom Smart dome, kde sa všetko ovláda takmer ako mágiou! Miesto klasickej elektroinštalácie tu nájdete inteligentný systém ( domácu automatizáciu ), ktorý dokáže ovládať takmer všetko, čo je pripojené na elektrickú sieť. Ako keby ste mali osobného čarodejníka, ktorý sa postará o osvetlenie, žalúzie, multimédiá, vykurovanie, klimatizáciu, závlahu a dokonca aj stráženie vášho domu! A to nie je všetko! Môžete ovládať svoj dom na diaľku cez mobilný telefón, tablet alebo počítač. Inteligentný dom poskytuje užívateľovi pohodlie a prevádzka takéhoto domu je efektívnejšia, úspornejšia a bezpečnejšia.

Prečo inteligentný Smart dom ?

Hlavné dôvody prečo sa rozhodnúť pre inteligentný Smart dom sú tri: komfort, bezpečnosť a úspora. Domáca automatizácia dokáže ovládať takmer všetko čo je pripojené na elektrickú sieť a ušetriť Vám až 50 000 rozhodnutí za rok.

Predstavte si príchod domov, kde sa automaticky zapne osvetlenie (a možno aj náladová hudba), a pri odchode z domu sa všetko vypne. V zime riadi vykurovanie a zároveň podľa slnka automaticky natáča žalúzie, aby sa šetrilo na vykurovaní. V lete zase opačne zatiahne žalúzie, aby sa miestnosť neprehrievala a tým sa šetrilo pri chladení. Ovláda rekuperáciu, brány, závlahu či bazén a mnoho ďalších činností.

Funkcie inteligentnej domácnosti sú úžasné!

Ovládanie osvetlenia

Osvetlenie v dome dokážete ovládať viacerými spôsobmi: klasicky tlačidlami na stene, pohybovými senzormi, ktoré sa môžu zároveň využiť aj pre zabezpečovací systém, alebo pomocou automatických režimov. Tlačidlami si dokážete prepínať jednotlivé scény osvetlenia (hlavné svetlo, LED osvetlenie...), príp. využiť centrálnu funkciu a trojklikom vypnúť všetky svetlá v dome.

Ovládanie žalúzií

Žalúzie v dome dokážete ovládať viacerými spôsobmi: klasicky tlačidlami na stene, alebo pomocou automatických režimov. V lete sa žalúzie najprv stiahnu a ich lamely sa natočia, aby neprehrievali miestnosť a naopak v zime za slnečného dňa sa žalúzie vytiahnu, aby slnečné lúče prehriali miestnosť a tým šetrili energie na vykurovanie.

Riadenie vykurovania / chladenia

Regulácia vykurovania, chladenia Vám umožní nastaviť si v každej miestnosti individuálnu teplotu podľa Vašich potrieb.

Riadenie závlahy

Môžete si nastaviť jednoduché závlahové systémy s časovačom, alebo v spolupráci s detektormi vlhkosti, teploty vzduchu a dažďa využiť inteligentné zavlažovanie.

Ovládanie garážovej, príp. vstupnej brány

Garážovú, prípadne vstupnú bránu dokážete ovládať klasicky tlačidlami, alebo pomocou automatických režimov. Napr. pri zotmení Vás systém upozorní na otvorenú garážovú bránu a prípadne ju automaticky zavrie.

Ovládanie multimédií

V každej miestnosti si môžete zvoliť inú hudbu, pomocou tlačidiel na stene si môžete prepínať skladby, meniť hlasitosť. Pomocou IRTrans modulu dokážete do systému priradiť a ovládať všetky zariadenia využívajúce infračervené diaľkové ovládanie.

Ovládanie prístupového systému ( videovrátnika )

Priložením elektronického kľúča k čítačke môžete aktivovať, alebo deaktivovať alarm, otvoriť dvere, garážovú bránu... Taktiež si môžete navoliť automatický režim pri ktorom sa Vám po autorizácii automaticky rozsvieti svetlo na chodbe, v obývačke začne hrať hudba, automaticky sa zvýši teplota o 2°C. Navyše pomocou videovrátnika dokážete obojsmerne komunikovať s návštevou pri bráne priamo cez systém Loxone.

Stráženie domu

Pomocou existujúcich detektorov ( pohybových, magnetických ) je možné jednoducho vytvoriť zabezpečovací systém, ktorý Vás o poplachu dokáže informovať telefonicky, SMS správou, hlasovým upozornením, alebo mailom. Taktiež môže systém v prípade narušenia vyťiahnuť žalúzie, rozblikať svetlá a spustiť hudbu na maximum. V prípade Vašej neprítomnosti dokáže systém simulovať Vašu prítomnosť a podľa nastavených režimov automaticky rozsvecovať svetlá, príp. sťahovať a vyťahovať žalúzie, zapínať hudbu...

Loxone Apps

Či už chcete ovládať svetlá, žalúzie alebo kúrenie s APP od Loxone nie je nič nemožné. Cez váš mobil alebo tablet môžete ovládať Vašu inteligentnú domácnosť veľmi jednoducho. Vitajte v budúcnosti!

Cena inteligentnej elektroinštalácie

je závislá hlavne od stupňa domácej automatizácie. Pri základnom stupni domácej automatizácie ( ovládanie osvetlenia a žalúzíí ) je navýšenie oproti klasickej elektroinštalácii cca.  1500,- €, čo sa Vám neskôr vráti v podobe úspor na energiách.

 

Zdroj: https://www.loxone.com/sksk/

Image


Image

Image


 

Image

​​

 

Image

Image

 Kontaktný formulár na nezáväznú ponuku:

Máte záujem o montáž inteligentnej elektroinštalácie do Vášho domu? Pošlite nám svoju požiadavku so základnými informáciami (o aký produkt alebo službu sa zaujímate). Čo najskôr sa s Vami spojíme a veľmi radi poradíme.

Pre zabezpečenie obojstranne korektnej komunikácie vyžadujeme uvedenie aj telefónneho čísla. Pokiaľ by Vám formulár nešiel odoslať, kontaktujte nás priamo cez mail: jcsecurity@jcsecurity.sk.