Kamerové systémy – snímanie EČV/ŠPZ

Kamerové systémy používajú signál z digitálnych ( IP, HDCVI ) farebných kamier s pevným, príp. varifokálnym, alebo zoomovacím objektívom obvykle 2,8 - 150 mm a tým aj uhlom záberu 110°- 1,9°  v závislosti od sledovaného priestoru, a to vo vonkajšom alebo vnútornom prevedení, príp. v prevedení antivandal. Taktiež môžu byť doplnené o IR prisvietenie ( snímanie v noci ). Signál z kamier je následne spracovaný pomocou digitálneho ( IP, HDCVI ) záznamového zariadenia, ktoré umožňuje prepínať, nahrávať a sledovať obraz viacerých kamier na jednom monitore. Samozrejmosťou je možnosť sledovania on-line cez bezplatnú aplikáciu v mobilnom telefóne, alebo tablete ( Android, iPhone ), príp cez počítač s nainštalovaným bezplatným softvérom. Kamerové systémy je vhodné doplniť o záložný zdroj, ktorý zabezpečí napájanie kamier pri výpadku sieťového napájania od niekoľkých hodín, až po niekoľko dní. Tiež je možné kamerový systém prepojiť s alarmom a získať tak komplexné zabezpečenie objektu. Používame produkty od popredných výrobcov kamerových systémov ako sú Dahua, Sony a Avigilon.

Inteligentné funkcie kamier

 • Detekcia tváre (Face Detection)
 • Detekcia opusteného (pridaného) objektu (Object Abandoned)
 • Detekcia chýbajúceho (odobratého) objektu (Object Missing)
 • Narušenie zóny (Intrusion)
 • Prekročenie čiary (Tripwire)
 • Zmena scény
 • Počítanie osôb (People Counting)
 • Teplotné mapy (Heat Map)

  Detekcia tváre

  Kamera aktívne vyhľadáva v snímanom obraze ľudské tváre a zaznamenáva detekované udalosti pre následnú rýchlejšiu identifikáciu.

  Detekcia opusteného (pridaného) objektu

  Kamera vykonáva kontrolu oblasti a upozorní na pribudnutý objekt, ktorý sa dlhší čas zdržiava vo vyznačenom priestore a nebol jeho súčasťou pri zadávaní kritérií detekcie.

  Detekcia chýbajúceho (odobratého) objektu

  Kamera vykonáva kontrolu oblasti a upozorní na odcudzený objekt, ktorý bol súčasťou kontrolovaného priestoru.

  Narušenie zóny

  Jedná sa o vyznačenie stráženej zóny, ktorá je predmetom sledovania proti neoprávnenému narušeniu.

  Prekročenie čiary

  Jedná sa o vyznačenie línie priamo v obraze, ktorú kamera sleduje vo zvolenom smere proti neoprávnenému prekročeniu.

  Zmena scény

  Kamera vykonáva kontrolu snímanej oblasti a upozorní na zmenu pohľadu kamery.

  Počítanie osôb

  Kamera stráži priestor a zároveň vyhodnocuje počet prechodov na vstupe. Získané dáta kamera prevedie do prehľadných grafov pre jednoduchšie vyhodnocovanie.

  Teplotné mapy

  Teplotné mapy napomáhajú predajcom umiestniť produkty, ktoré majú najväčší záujem predávať. Mapa dokonale znázorňuje miesta, na ktorých zákazníci trávia najviac času.

   

NOVINKA!  Časozberné video z výstavby domu

Potrebujete vytvoriť časozberné video z výstavby Vášho domu? Využite našu službu a vyriešime za vás úložisko dát a ich spracovanie do finálneho videa.

Kontaktný formulár na nezáväznú ponuku: