Kamerové systémy na dom

Kamerové systémy používajú signál z digitálnych ( IP, HDCVI ) farebných kamier s pevným, príp. varifokálnym, alebo zoomovacím objektívom obvykle 2,8 - 150 mm a tým aj uhlom záberu 110°- 1,9°  v závislosti od sledovaného priestoru, a to vo vonkajšom alebo vnútornom prevedení, príp. v prevedení antivandal. Taktiež môžu byť doplnené o IR prisvietenie ( snímanie v noci ). Signál z kamier je následne spracovaný pomocou digitálneho ( IP, HDCVI ) záznamového zariadenia, ktoré umožňuje prepínať, nahrávať a sledovať obraz viacerých kamier na jednom monitore. Samozrejmosťou je možnosť sledovania on-line cez bezplatnú aplikáciu v mobilnom telefóne, alebo tablete ( Android, iPhone ), príp cez počítač s nainštalovaným bezplatným softvérom. Kamerové systémy je vhodné doplniť o záložný zdroj, ktorý zabezpečí napájanie kamier pri výpadku sieťového napájania od niekoľkých hodín, až po niekoľko dní. Tiež je možné kamerový systém prepojiť s alarmom a získať tak komplexné zabezpečenie objektu. Používame produkty od popredných výrobcov kamerových systémov ako sú Dahua, Sony a Avigilon. Montáž kamerového systému prebieha v niekoľkých krokoch od návrhu a cenovej ponuky, položenie kabeláže až po samotnú montáž kamier a príslušenstva.

Inteligentné funkcie kamier

Detekcia tváre ( Face Detection )

Kamera aktívne vyhľadáva v snímanom obraze ľudské tváre a zaznamenáva detekované udalosti pre následnú rýchlejšiu identifikáciu.

 

Detekcia chýbajúceho (odobratého) objektu ( Object Missing )

Kamera vykonáva kontrolu oblasti a upozorní na odcudzený objekt, ktorý bol súčasťou kontrolovaného priestoru.

Prekročenie čiary ( Tripwire )

Jedná sa o vyznačenie línie priamo v obraze, ktorú kamera sleduje vo zvolenom smere proti neoprávnenému prekročeniu.

Počítanie osôb ( People Counting )

Kamera stráži priestor a zároveň vyhodnocuje počet prechodov na vstupe. Získané dáta kamera prevedie do prehľadných grafov pre jednoduchšie vyhodnocovanie.

Detekcia opusteného (pridaného) objektu ( Object Abandoned )

Kamera vykonáva kontrolu oblasti a upozorní na pribudnutý objekt, ktorý sa dlhší čas zdržiava vo vyznačenom priestore a nebol jeho súčasťou pri zadávaní kritérií detekcie.

Narušenie zóny ( Intrusion )

Jedná sa o vyznačenie stráženej zóny, ktorá je predmetom sledovania proti neoprávnenému narušeniu.

Zmena scény

Kamera vykonáva kontrolu snímanej oblasti a upozorní na zmenu pohľadu kamery.

Teplotné mapy ( Heat Map )

Teplotné mapy napomáhajú predajcom umiestniť produkty, ktoré majú najväčší záujem predávať. Mapa dokonale znázorňuje miesta, na ktorých zákazníci trávia najviac času.

Cena kamerového systému

je závislá od viacerých faktorov, ale hlavne od použitých komponentov. Pri klasickom bungalove inštalácia vychádza na cca.  1000,- €.

Kontaktný formulár na nezáväznú ponuku:

Máte záujem o montáž kamerového systému do Vášho domu? Pošlite nám svoju požiadavku so základnými informáciami (o aký produkt alebo službu sa zaujímate). Čo najskôr sa s Vami spojíme a veľmi radi poradíme.

Pre zabezpečenie obojstranne korektnej komunikácie vyžadujeme uvedenie aj telefónneho čísla. Pokiaľ by Vám formulár nešiel odoslať, kontaktujte nás priamo cez mail: jcsecurity@jcsecurity.sk.